Dermaroller

Dermaroller ile cilt gençleştirme, popüler yöntemlerden biridir.Bu yöntemde üzerinde birçok iğnenin bulunduğu silindir mekanizmasından oluşan ve üzerindeki iğnelerle, cilde kanallar açılmaktadır.

dermaroller

Açılan kanallara  kanallara uygun görülen ürün, derialtına çok daha etkili olmaktadır. Açılan kanallar mikroskobik boyuttadır.
Cilt ürünleri, cilt beslenme ve onarım yöntemleri sadece derimizin üst tabakasına etki etmektedir. Yaşadığımız cilt problemleri, altta olan dermis tabakasında oluşmaktadır. Dermaroller uygulaması ile böylece cilt yenilenmiş ve gençleşmiş olur.

Cilde sürülen bakım ürünleri, dermoller sayesinde kolaylıkla derialtına ulaşmaktadır. Dermoller sayesinde cilde uygulanan ürünler, derialtına da ulaştıklarından, oldukça etkili olurlar.

Dermaroller mekanizması sayesinde, derinin alt ve üst tabakalarına geçici olarak mikroskobik delikler açılır, ardından cilt için faydalı ürünler, derialtına  hızlı ve yüksek yoğunlukta emilimi gerçekleştirilmektedir.

Uygulamanın ardından 15 dakika içinde delicikler kapanmaktadır. Bu mikro kanallar, derinin altında, bir iyileşme mekanizması